ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

Велика матура у Србији од 2020. године

zvkov RCS standardiСастанком са директорима школа и будућим координаторима на којем су учесници ближе упознати са начином реализације, почела је Обука запослених у образовању за примену општих стандарда постигнућа зa крaj oпштeг срeдњeг oбрaзoвaњa и срeдњeг стручнoг oбрaзoвaњa у дeлу oпштeoбрaзoвних прeдмeтa која се налази на листи програма обука од јавног интереса. Обука се већим својим делом реализује online и бесплатна је, тј. финансира се из буџета Републике Србије, пошто је од великог значаја за унапређивање система образовања.
Данашњи састанак отворио је мр Боривоје Јаношевић, директор Регионалног центра Смедерево који је присутне упознао са садржајем и циљевима обуке, те изнео низ информација у вези са применом општих стандарда постигнућа. У другом делу састанка, Дарије Јаношевић, координатор обуке, појаснио је техничке детаље обуке; које су то карактеристике online обуке, предности и мане у односу на "уживо" семинаре, како се наставници могу укључити у обуку, какав је начин рада на платформи и које су обавезе координатора у школи.
На почетној обуци данас у нашем Центру били су присутни представници 14 школа из три округа, Подунавског, Браничевског и Јужнобанатског, односно две школске управе, ШУ Пожаревац и ШУ Зрењанин. Састанку је уместо оправдано одсутног Велише Јоксимовића, руководиоца ШУ Пожаревац, присуствовала Весна Милетић, саветник Министарства просвете.

Напишите ваш коментар