Лидерство у образовању – управљање образовним институцијама (део 1) – каталошки број 496

liderstvo u obrazovanjuУ претходна два дана Регионални центар Смедерево у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, био је домаћин директорима основних и средњих школа Подунавског и Браничевског округа на семинару чије теме и закључци треба да помогну директорима у раду са широким спектром дужности и обавеза; од писања наставних планова и програма до познавања финансија, људских ресурса, менаџмента и маркетинга. У раду на дводневном семинару разматрале су се дужности и компетенције директора у прописима и школској пракси, да ли је директор школе менаџер или лидер и какве су могућности за обезбеђивање професионалних ресурса за управљање школом. Основне компетенције управљања и организације укључују планирање, одлучивање, руковођење и комуникацију. Сугерисано је да успешно управљање школом захтева развијене не само менаџерске, већ и лидерске функције, а високе социјалне вештине представљају њихову кључну компетенцију.
Предавачи на овој, слободно можемо рећи обуци, били су аутори семинара др Јелена Теодоровић, доцент на Факултету педагошких наука Универзитета у Крагујевцу и Јадранка Пешти, директор Средње техничке школе „Милева Марић“ из Титела.

Напишите ваш коментар

cpn logo