Где је нестала одговорност? – Oдговорност као главни фактор успешне партиципације ученика - каталошки број 26

Gde je nestala odgovornostСјајна сарадња удружења "ОДСТАР" из Шапца и Регионалног центра Смедерево настављена је овог викенда, реализацијом дводневног семинара "Где је нестала одговорност? – Oдговорност као главни фактор успешне партиципације ученика".
„Пут према врху почиње оног дана кад преузмете потпуну одговорност за себе и кад престанете да тражите изговоре“, како лепо и лако рече О Џ Симпсон, али само у теорији. Преузети одговорност, тј. схватити шта заправо значи одговорност јесте дуготрајан процес, јер како рекоше колеге из ОДСТАР "Одговорност није самоникла биљка". Одговорност се учи, одговорност се преноси, одговорност се усађује у свест као образац понашања.
У светлу ових захтева настао је поменути семинар који за циљ има унапређивање васпитног рада наставника у подстицању развоја одговорности код ученика. Таквим радом је једино могуће постићи успешну партиципацију ученика у школи. Такође, битна ствар јесте дефинисање улоге наставника у развоју одговорности код ученика, као и подстицање и оснаживање процеса партиципације ученика засноване на одговорности и узајамном уважавању ученика и наставника.
Проверени тим стручњака удружења "ОДСТАР", Катарина Јовановић, дипл. психолог и породични саветник, мр Божидар Топаловић, педагог и Биљана Ерцеговчевић, дипл. школски психолог-педагог, дипл. гешталт психотерапеут, је још једном одличном реализацијом семинара потврдио да Удружење за подршку васпитању и образовању „ОДСТАР“ из Шапца постаје значајна и прихваћена упоришна тачка у домену спољашње мреже подршке наставницима и ученицима.

Напишите ваш коментар