Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара. Пет је већ одржано.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Музика и мултимедија – креативни приступ часу - каталошки број 768

DSCF5588Семинар „Музика и мултимедија – креативни приступ часу“ реализован је у РЦ Смедерево у оквиру јануарских дана просветних радника. Изузетно интересовање за ову едукацију није умањио ни почетак зимског распуста.
Циљеви обуке су били: рад на побољшању компетенција за креативнију и функционалнију музичку наставу у предшколским установама, основним и средњим школама, као и основним и средњим музичким школама, коришћење специфичних апликација корисних за музичку наставу.
У складу са савременим тенденцијама, радило се на стицању основних знања о коришћењу мултимедија у настави, подстицање креативних потенцијала наставника, рaзвoj ствaрaлaчких спoсoбнoсти, eстeтскe пeрцeпциje, рaзвoj спoсoбнoсти прoнaлaжeњa, aнaлизирaњa, примeнe и сaoпштaвaњa инфoрмaциja, уз вeштo и eфикaснo кoришћeњe инфoрмaциoнo-кoмуникaциoних тeхнoлoгиja.
Једна од тема програма је била: како направити успешну мултимедијалну презентацију за потребе музичке наставе.

Напишите ваш коментар