Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

"Индивидуални план подршке и индивидуални образовни план"

Након изузетно посећене трибине о Инклузији, одржан је, у петак и суботу, 18. и 19. фебруара, дводневни семинар за групу oд 32 наставника основних и средњих школа општине Смедерево са темом ИНДИВИДУАЛНИ ПЛАН ПОДРШКЕ И ИНДИВИДУАЛНИ ОБРАЗОВНИ ПЛАН. Аутори и реализатори овог семинара су мр Славица Марковић, директор ШОСО „Милан Петровић“ у Новом Саду и Мирјана Лазор, дипломирани школски педагог, а теме које су се обрађивале биле су: Инклузивна филозофија (култура, пракса, политика); Практичне методе рада у инклузивном контексту; Индивидуално усмерено планирање (индивидуални план подршке и индивидуални образовни план); Прилагођавање наставног плана и програма; Проблеми оцењивања у инклузивном окружењу.

Првог дана, аутори семинара су теоријски изнели проблем инклузије присутним полазницима, док је другог дана, семинар био базиран на групном раду. Полазници су били подељени у више група, где су на практичним примерима могли боље да се упознају са проблемом ИОП.

Ово је само једана од активности које се у нашем граду реализују у оквиру подршке наставницима за остваривање квалитетне инклузивне праксе за сву децу. Друштво учитеља Смедерево је већ раније препознало потребу учитеља за проширивањем знања у области инклузивног образовања...

Опширније

Слике са семинара