ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

Отворен Регионални центар у Смедереву

Амбасадор Швајцарске у Србији, Ервин Хелмут Хофер и министар просвете у Влади републике Србије, Жарко Обрадовић данас су званично отворили Регионални центар за професионални развој запослених у образовању у Смедереву. Церемонији отварања присуствовали су градоначелинк Смедерева, Предраг Умичевић, председник Скупштине града, Бранче Стојановић, помоћник градоначелника за образовање, Драган Станић, директори свих Центара за професионални развој запослених у образовању, директори средњих и основних школа из Смедерева, као и бројне званице из јавног и политичког живота Смедерева.

Свечану церемонију отварања центра започео је излагањем директор мр Боривоје Јаношевић који је поздравио све присутне госте и између осталог нагласио:

"Употребио сам реч ГОСТИ јер протокол то налаже, а заправо сматрам вас домаћинима јер смо сви заједно од првог дана у овом пројекту. Од 9.9.2009. када је у Влади Србије потписан Уговор између Швајцарске агенције за сарадњу и Града Смедерево, па до данашњег дана. Истина, све је трајало мало дуже него што смо очекивали. Пре свега сложена законска процедура коју смо строго поштовали, а затим овај прелепи, али, на жалост, запуштени објекат који је у себи крио низ непознаница које су се испречиле пред извођачем радова и инвеститором и успориле радове.

За разлику од нас, људи, смртника, грађевинама можемо да повратимо сјај, што себи не можемо приуштити. То смо и учинили са овим делом, а ускоро, надам се , и са остатком објекта, изграђеног давне 1936.год.

И као што је образовање у Србији – Југославији некада блистало пуним сјајем, када су дипломе наших факултета признаване свуда у свету, што данас, на жалост није случај, тако је и отварање овог и осталих центара у Србији почетак једног новог процеса – верујем процеса повратка сјаја образовања у Србији.

На том путу огроман допринос дају нам народ и Влада Швајцарске. Тај допринос не огледа се само у финансијској помоћи конституисању регионалних центара за стручно усавршавање, већ и у стручној помоћи у виду консултација које у дужем периоду имамо у континуитету."

Своје излагање директор Центра је завршио следећим речима:

"Верујем да ће простор у коме се налазимо бити место окупљања свих просветних радника са простора Школске управе Пожаревац, дакле Подунавског и Браничевског округа, да ће у њему стално усавршавати своја знања и своју праксу прилагођавати потребама времена. Ово је једноставно захтев који се пред нас поставља на путу европских интеграција и ми ћемо на том путу истрајати."

Амбасадор Швајцарске, господин Хофер изразио је задовољство сарадњом Швајцарске и Србије у области образовања, која је започела 2007. године и довела до отварања девет Регионалних центара за професионални развој запослених у образовању у Србији.

Занимљиво је истаћи да је у излагању, господин Хофер, амбасадор Швајцарске нагласио да је центар у Смедереву бисер међу свим осталим Центрима у Србији.

Напишите ваш коментар