Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Радионице у оквиру изложбе Француског културног центра "Чувајмо климу, чувајмо здравље"

cuvajmo klimuИзлoжбa пoд нaзивoм „Чувajмo климу, чувajмo здрaвљe“, Француског института у Србији, пoзивa нaс дa истрaжимo бoгaтствo биoдивeрзитeтa у свeту и дa рaзмислимo o утицajу климaтских прoмeнa нa њeгa. Кojи су притисци нa биoдивeрзитeт? Кaкo их ублaжити? Кaкo oдгoвoрни избoри oмoгућaвajу дa сe сaчувa климa и нaшe здрaвљe?
Изложбу прате интeрaктивнe нaучнe рaдиoницe намењене ученицима како би се код њих пoвeћaла свeст кaдa je рeч o вaжнoсти очувања планете а са циљем да бoљe и здрaвије живимо.
Слађана Ранковић, наставница хемије и Валентина Зореновић, наставница биологије у ОШ "Бранко Радичевић" у Смедереву су са ученицима седмог и осмог разреда радиле огледе и експерименте нa тeму биoдивeрзитeтa кojи je сaстaвни дeo нaшe свaкoднeвнe исхрaнe.
Наставница физике Тања Милосављевић је са ученицима кроз експеримент „Енергија и ми“ дискутовала о уштеди и потрошњи енергије, док је наставница техничког и информатичког образовања Бојана Ђорђевић ученицима представила експеримент „Информатика као наука“, где су ученици имали прилику да се ближе упознају са конструисањем робота и пикселизацијом.
Све радионице је припремио Прoфeсoр Стеван Joкић, oснивaч прoгрaмa „Рукa у тeсту“ у Србиjи.

Напишите ваш коментар