ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

Пројекат: "Снажни од почетка" - III обука фацилитатора

romanipen 17У претходна три дана у великој сали нашег Центра, одржана је трећа обука фацилитатора у оквиру пројекта "Снажни од почетка - Ромска деца, породице и заједнице – Унапређивање родитељских вештина и породичне средине за учење".
Пројекат ЦИП Центра се реализује у сарадњи са Open Society Foundations и удружењима Романипен, Крагујевац, Ромски образовни центар, Суботица, Понос, Ниш и Мали принц, Београд.
Учесници на тродневној обуци били су педагошки асистенти из Сурдулице, Лебана, Новог Сада, Смедеревске Паланке, Костолца, Коцељева, Новог Бечеја, Београда, Пирота, Крушевца, Ваљева, Бора и Крагујевца, док су предавачи били Ангелина Скареп, Олга Станојевић и Снежана Малешев из Центра за интерактивну педагогију, Божидар Николић и Емина Николић из ОКЗ "Романипен" и Силвија Палаги из Open Society Foundations.
Циљеви пројекта су отварање безбедне и подстицајне средине за ромску децу узраста до 5,5 година у кућном окружењу и у насељу, у којој могу да развију своје пуне потенцијале; Подршка ромским родитељима за родитељство и заступање права детета; Подизање разумевања родитеља, заједнице и стручњака о значају раног развоја, улогама и одговорности свих актера да се свако дете подржи; Успостављање сарадње између родитеља, ромске заједнице и НВО, локалне управе и релевантних државних установа (установе социјалне и здравствене заштите и образовања) у циљу заједничког деловања на унапређивању услова за раст, развој и учење деце раног узраста.

Напишите ваш коментар