Саобраћајно образовање и васпитање

abs seminar vrticДеца предшколског узраста, као најмлађи учесници у саобраћају, представљају најрањивију категорију учесника у саобраћају. Предшколски узраст је први период када деца треба да стекну одређена знања, вештине и навике за безбедно учествовање у саобраћају, пре свега од предшколске установе и родитеља. Из тог разлога, Агенција за безбедност саобраћаја (АБС) Републике Србије у сарадњи са Саветом за безбедност саобраћаја Града Смедерева, организовала је данас у нашем Центру обуку ,,Саобраћајно образовање и васпитање".
Семинар намењен васпитачима ПУ "Наша радост" у Смедереву реализовала је АБС у сарадњи са удружењем грађана „Атлас“ са циљем унапређења саобраћајног образовања и васпитања код малишана и деце предшколског узраста. Присутне васпитаче су у уводном делу семинара поздравили Милан Илић, координатор Пројекта и саветник директора АБС, Бранислав Дробњаковић, председник Савета за безбедност саобраћаја Града Смедерева и члан Градског већа за ресор саобраћаја и Мирјана Ћосић, директор ПУ "Наша Радост" из Смедерева. Предавач, на изузетно корисној обуци, по речима учесника, био је Ивица Кузманов, сарадник АБС и члан удружења "Атлас".

Напишите ваш коментар

cpn logo