Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Примена блога у настави коришћењем популарног Web алата Wordpress

Практична примена семинара увек је била магнет за просветне раднике. Примена блога у настави коришћењем популарног Web алата Wordpress свакако је један од семинара где се научено, већ од сутра може применити у подизању квалитета наставе и креативну употребу савремених информационо-комуникационих технологија у настави у оквиру низа различитих предмета, не ограничавајући се само на информатику. У опуштеној али радној атмосфери, основни циљ аутора и реализатора семинара, Николе и Слађане Радивојевић, у протекла два дана, био је да оспособи професоре за креирање блога у Web алату Wordpress, да повежу садржај предмета са друштвеним мрежама и применом доступних е-ресурса у настави. Опширније о темама које су обрађиване на семинару можете видети ОВДЕ.

Иако је ово било "ватрено крштење" аутора, по питању држања семинара, по оценама и коментарима учесника закључило би се сасвим супротно. Издвојићемо нека од запажања учесника: "Веома сам импресиониран овим семинаром, који је у потпуности користан свим колегама", "Сјајни предавачи и одличан семинар. Препорука свима за похађање истог", "Семинар је успешно реализован јер су поред теоријских, презентована и практична знања", "Било је уживање радити са вама ова два дана", "Изузетно добро и детаљно припремљен и организован семинар. Врло применљив у пракси".
Семинар је подржан од стране нашег Центра и налази се у Каталогу програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2012/2013. и 2013/2014. под редним бројем 269.

Случајно или не, на сајту b92, баш у време одржавања семинара, објављен је опширан текст у вези са WordPress-ом. Комплетна чланак можете погледати на следећем ЛИНКУ.

Напишите ваш коментар