Јавни позив 2017. CPN logo naucni klub logo

Пријава за финансијску подршку пројектима промоције и популаризације науке у 2017. години ЈЕ ЗАВРШЕНА. Одлука о пројектима који ће добити финансијску подршку по овом јавном позиву биће објављена 16.05.2017. године на интернет страници Центра за промоцију науке www.cpn.rs.

Захваљујемо се свим ауторима и њиховим пројектним тимовима који су одабрали Научни клуб Смедерево као подршку и партнера за реализацију својих пројеката. Верујемо да ће по одабиру, сјајне идеје наићи на позитивну реакцију код учесника.

Опширније...

Онлајн недеља у Научном клубу - www.geoguessr.com

online nedeljaОнлајн недеља је годишња европска дигитална кампања која укључује и охрабрује људе свих узраста да користе нове технологије и Интернет уз помоћ вештина које им пружају приступ многобројним могућностима онлајн света.
Активности овогодишње кампање биће усмерене на подизање свести међу грађанима о онлајн сервисима, безбедности на Интернету, кодирању и ИКТ вештинама.
Традиционално Србија ће и ове године бити учесник европске кампање Онлајн недеља 2017. а у промоцију овогодишње кампање укључио се и наш Научни клуб низом активности.
Да ли сте некад осетили жељу да одете негде далеко од свакодневнице и да нико не зна где сте? Захваљујући овој географској игри, коју можемо назвати „Чик погоди“, то можете урадити.
GeoGuessr вас одведе на неко насумично место на гугл мапама, а на вама је да погодите где сте.
Данас су ученици ОШ "Димитрије Давидовић" из Смедерева са Тамаром Ђаковић, наставницом математике и Христином Ранитовић, наставницом географије, покушавали да се што боље оријентишу те што приближније погоде задату локацију.
Пробајте, више је него занимљиво, али и корисно, па можда, као и ми данас, научите нешто ново из географије: www.geoguessr.com

Напишите ваш коментар