Учење природних наука путем открића - ЦПН пројекат - IV радионица

ucenje prirodnih nauka putem otkrica IV radУ оквиру четврте радионице пројекта "Учење природних наука путем открића" подржанoг од стране Центра за промоцију науке и Научног клуба Смедерево, која је носила назив "Протеини", ученици основних школа Јован Јовановић Змај и Бранислав Нушић из Смедерева самостално су и практично изводили огледе са протеинима. Тридесет ученика било је подељено у више група, где је свака група имала задатак да испита физичка и хемијска својства протеина, да одреди квалитет протеина, тј биолошку вредност, да провери утицај грејања на квалитет и искоришћавање протеина, да утврди однос енергије и протеина. Разговарало се и о физиолошкој подели аминокиселина, допунској вредности протеина...
Ово је била последња радионица пројекта "Учење природних наука путем открића". Милош Раденковић, аутор Пројекта, донео је ученицима сјајне теме у оквиру којих су на појединачним радионицама, они били главни актери, те сами кроз огледе долазили до открића. Емпиријски рад без много теорије дао је сјајне резултате.

Напишите ваш коментар