Сат програмирања

sat programiranjaИ ове године ученици ОШ "Димитрије Давидовић" су учествовали у манифестацији Сат програмирања (Hour of Code).
​Овога пута су нам се прикључили и ученици III4 одељења са својом учитељицом Данијелом Маричић.
Hour of Code је глобални покрет који чини 10 милиона учесника у преко 180 земаља света. То је једночасовни увод у рачунарство, осмишљен у циљу популаризовања кодирања, као и да би се у пракси доказало да свако може да научи основе програмирања. Сваки ученик требало би да има прилику да научи информатику, да развије вештину коришћења информационо-комуникационих технологија у свакодневном животу. То помаже неговању вештине решавања проблема, логике и креативности. Почевши рано, ученици ће изградити темељ за успех у каријери у 21-ом веку.
Ми смо данас кодирали на два нивоа: ученике који су се први пут срели са кодирањем у ову авантуру водила је Angry Bird, док су они искуснији наставили авантуру кодирања кроз самостално истраживање Kodable портала. И једни и други показали су изузетно интересовање за ову врсту учења.

Напишите ваш коментар