Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Обука за наставу Грађанског васпитања

Почетак: 01.10.2017 10:00

Каталошки број: 967 ; Компетенцијa: K1 ; Приоритети: 1

Трајање: 1 дан ( 8 бодова )

Уколико школа сноси трошкове котизације, молимо вас да нам у пријави то назначите, као и да упишете потребне податке: ПИБ школе и имејл адресу на коју можемо послати предрачун.
Уколико учесник сам плаћа котизацију, уплату на име котизације за семинар "Обука за Грађанско васпитање" у износу од:

2.950 дин (важи ЗА СВЕ УЧЕСНИКЕ)

извршити на текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

prijava

Аутори Зорица Димитријевић, стручна сарадница, дипломирана социјална радница, педагошки саветник ОШ“ Стари град“ Ужице;.Марија Вуловић стручна сарадница, школски психолог-педагог, педагошки саветник, ОШ „Вук Караџић”, Чачак
Реализатори Зорица Димитријевић,стручна сарадница,дипломирана социјална радница, педагошки саветник ОШ“ Стари град“ Ужице; Марија Вуловић стручна сарадница, школски психолог-педагог, педагошки саветник, ОШ „Вук Караџић”, Чачак
Општи циљеви Развој компетенција наставника у планирању, реализацији и евалуацији наставе Грађанског васпитања, коришћењем ефективних и ефикасних метода и техника у циљу развоја ученичких компетенција и подстицања активизма младих у грађанском друштву.
Специфични циљеви Унапређивање знања наставника о циљевима, исходима и целовитости процеса учења у настави Грађанског васпитања; Оспособљавање наставника за развој ученичких компетенција за 21 век; Оснаживање наставничких компетенција за интерактивни приступ у реализацији наставе Грађанског васпитања.
Теме програма Циљеви, исходи и учење у настав ГВ;Улоге и компетенције наставника и ученика; Карактеристике квалитетне наставе Грађанског васпитања и интерактивне методе и технике; Планирање часа, израда припреме за час и евалуација.
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа , наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, стручни сарадник у школи
2017-10-01 10:00:00
2017-10-01 18:00:00