Обука за наставу Грађанског васпитања

Почетак: 02.10.2016 10:00

Каталошки број: 967 ; Компетенцијa: K1 ; Приоритети: 1

Трајање: 1 дан ( 8 бодова )

Број учесника је попуњен и накнадно пријављивање није могуће.

Уколико школа сноси трошкове котизације, молимо вас да нам у пријави то назначите, као и да упишете потребне податке: ПИБ школе и имејл адресу на коју можемо послати предрачун.
Уколико учесник сам плаћа котизацију, уплату на име котизације за семинар "Обука за Грађанско васпитање" у износу од:

2.450 дин (важи ЗА СВЕ УЧЕСНИКЕ)

извршити на текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

Уплата котизације је обавезна за све учеснике, а број учесника по школи није ограничен.

prijava

Аутори Зорица Димитријевић, стручна сарадница, дипломирана социјална радница, педагошки саветник ОШ“ Стари град“ Ужице;.Марија Вуловић стручна сарадница, школски психолог-педагог, педагошки саветник, ОШ „Вук Караџић”, Чачак
Реализатори Зорица Димитријевић,стручна сарадница,дипломирана социјална радница, педагошки саветник ОШ“ Стари град“ Ужице; Марија Вуловић стручна сарадница, школски психолог-педагог, педагошки саветник, ОШ „Вук Караџић”, Чачак
Општи циљеви Развој компетенција наставника у планирању, реализацији и евалуацији наставе Грађанског васпитања, коришћењем ефективних и ефикасних метода и техника у циљу развоја ученичких компетенција и подстицања активизма младих у грађанском друштву.
Специфични циљеви Унапређивање знања наставника о циљевима, исходима и целовитости процеса учења у настави Грађанског васпитања; Оспособљавање наставника за развој ученичких компетенција за 21 век; Оснаживање наставничких компетенција за интерактивни приступ у реализацији наставе Грађанског васпитања.
Теме програма Циљеви, исходи и учење у настав ГВ;Улоге и компетенције наставника и ученика; Карактеристике квалитетне наставе Грађанског васпитања и интерактивне методе и технике; Планирање часа, израда припреме за час и евалуација.
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа , наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, стручни сарадник у школи
2016-10-02 10:00:00
2016-10-02 18:00:00