Од хардвера до веб-сервиса

Почетак: 24.12.2016 10:00

Каталошки број: 204 ; Компетенцијa: K1 ; Приоритети: 3

Трајање: 5 недеља (30 сати, 6 сата непосредног рада са учесницима) 30 бодова

Семинар се реализује електронским путем, док ће завршни део бити реализован у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево.

Аутори мр Виолета Димић, професор стручних предмета, ЕТШ "Никола Тесла", Ниш; Андреја Пешић, професор стручних предмета, ЕТШ "Никола Тесла", Ниш
Реализатори мр Виолета Димић, професор стручних предмета, ЕТШ "Никола Тесла", Ниш; Андреја Пешић, професор стручних предмета, ЕТШ "Никола Тесла", Ниш; Никола Лилић, наставник стручних предмета, ЕТШ "Никола Тесла", Ниш
Општи циљеви Подизање квалитета реализације наставних програма у области информационих технологија; Креирање квалитетних аудио-визуелних наставних материјала и стицање практичних вештина кроз корелацију сродних предмета.
Специфични циљеви Оспособљавање полазника за препознавање врста и функција различитих рачунарских система, као и за тестирање хардвера и отклањање кварова; Оспособљавање полазника да самостално склопи рачунар; Стицање основних знања о комуникационим технологијама као и о функционисању рачунарске мреже, довољних за самосталну изаду рачунарске мреже, али и конфигурисање сервера и креирање веб странице; Обучавање наставника за реализацију лабораторијских вежби са доста конкретних практичних примера (Информатика, Рачунарски хардвер; Оперативни системи; Рачунарске мреже и комуникације, Интернет технологије и сервиси). Оспособљавање наставника за даље самостално напредовање и истраживање могућности информационих технологија.
Теме програма Рачунарски хардвер; I недеља - тема 1:Рачунарски хардвер; Рачунарске мреже; Интернет технологије и сервиси
Циљна група наставник предметне наставе – гимназија, наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник у школи за образовање одраслих, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)
Број учесника 30
Трајање 5 недеља (30 сати, 6 сата непосредног рада са учесницима) 30 бодова