НТЦ систем учења – развој креативног и функционалног размишљања

Почетак: 24.12.2016 10:00

Каталошки број: 290 ; Компетенцијa: K2 ; Приоритети: 1

Трајање: 2 данa ( 20 бодова )

БРОЈ УЧЕСНИКА ЈЕ ПОПУЊЕН И НАКНАДНО ПРИЈАВЉИВАЊЕ НИЈЕ МОГУЋЕ!

Уколико установа сноси трошкове котизације, молимо вас да нам у пријави то назначите, као и да упишете потребне податке: ПИБ установе и имејл адресу на коју можемо послати предрачун.

Уколико учесник сам плаћа котизацију, уплату на име котизације за семинар "НТЦ систем учења – развој креативног и функционалног размишљања" у износу од:

6.300 дин (важи ЗА СВЕ УЧЕСНИКЕ)

извршити на текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.
Рок за пријаву и уплату котизације је уторак, 20. децембар до 12 часова. За учеснике који до овог рока не уплате котизацију, сматраћемо да су одустали од пријаве и присуствовања семинару.
Уплата котизације је обавезна за све учеснике.

За учеснике ван Смедерева обезбеђен је смештај у нашем Центру по цени од 990 динара (ноћење са доручком). Слике смештајних капацитета можете погледати ОВДЕ.

Аутори Ранко Рајовић, лекар, предавач, Агенција за едукацију НТЦ ХД; Урош Петровић, књижевник - самостални уметник, Удружење књижевника Србије
Реализатори Ранко Рајовић, лекар, предавач, Агенција за едукацију НТЦ ХД; Урош Петровић, књижевник - самостални уметник, Удружење књижевника Србије; Татјана Чолић, професор разредне наставе, ОШ "Вук Караџић", Шабац; Милена Драгојевић, професор разредне наставе, ОШ "Вук Караџић", Шабац; Мирјана Глишић, професор разредне наставе, ОШ "Др Драгиша Мишовић", Чачак; Маријана Милошевић Симић, дипломирани музички педагог; Јелена Давидовић Ракић, доцент, Филозофски факултет Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици
Општи циљеви Припрема учесника за унапређивање промене стимулативних метода учења и оснаживање компетенција ученика за ефикасно учење помоћу иновативних и стимулативних метода учења.
Специфични циљеви Оспособљавање учесника за рад са децом кроз стицање функционалних знања за подстицај напредовања у свакодневном васпитно-образовном раду; Педагошко осмишљавање концепта примене у васпитно-образовном процесу; Стимулација и стварање стимулативног окружења кроз иновативне методе и примена концепта учење кроз игру; Функционално повезивање наставних садржаја са примерима из свакодневног живота и садржајима из других области; Оспособљавање полазника за индивидуализацију наставних садржаја, применљиву на свако дете; Јачање дидактичко-методичке компетентности наставника за индивидуализацију, диференцијацију наставног рада, ангажовање мисоаних способности ученика (анализа, синтеза, компарација и др.).
Теме програма Неурофизиологија учења; Технике меморије; Функционално размишљање; Технике учења – теорија; Вежбе координације и концентрације
Циљна група наставник разредне наставе, стручни сарадник у школи, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)
2016-12-24 10:00:00
2016-12-25 18:00:00