Не можеш све сам! – Како изградити унутрашњу и спољашњу мрежу подршке наставнику и ученику који има проблем

Почетак: 14.01.2017 10:00

Каталошки број: 337 ; Компетенцијa: K4 ; Приоритети: 5

Трајање: 2 данa ( 16 бодова )

БРОЈ УЧЕСНИКА ЈЕ ПОПУЊЕН И НАКНАДНО ПРИЈАВЉИВАЊЕ НИЈЕ МОГУЋЕ.

Аутори Катарина Јовановић, дипл. психолог и породични саветник, Удружење за подршку васпитању и образовању ОДСТАР, Шабац; мр Божидар Топаловић, педагог у пензији, Удружење за подршку васпитању и образовању ОДСТАР, Шабац; Биљана Ерцеговчевић, дипл. школски психолог-педагог, дипл. гешталт психотерапеут, Медицинска школа "Др Андра Јовановић", Шабац
Реализатори Катарина Јовановић, дипл. психолог и породични саветник, Удружење за подршку васпитању и образовању ОДСТАР, Шабац; мр Божидар Топаловић, педагог у пензији, Удружење за подршку васпитању и образовању ОДСТАР, Шабац
Општи циљеви Унапређење васпитног рада наставника и васпитача кроз развој и јачање капацитета за сарадњу и изградњу мреже сарадничке подршке наставнику и ученику са проблемом.
Специфични циљеви Оснаживање наставника за адекватно реаговање у различитим „критичним ситуацијама“ у школи и пружање помоћи ученицима који имају проблем; Сензибилисање наставника за адекватно укључивање осталих одговорних за адекватно реаговање на проблеме у школи (унутрашња мрежа подршке) и ван ње (спољашња мрежа подршке); Подстицање адекватне расподеле одговорности у школи као систему; Подстицање развоја осећања сигурности и поверења ученика у школу као систем подршке и подстицање увремењеног и ефикасног раеаговања наставника као главних фактора примарне и секундарне превенције ексалације проблема у школи.
Теме програма Личне снаге и унутрашња мрежа сарадника; Препознај проблем; Прихвати свој део одговорности; Адекватна расподела одговорности у школи као систему; План дањег поступања – дефиниција и значај планирања; Снаге заједнице и спољашња мрежа сарадника; Модел подршке у реалним проблемским ситуацијама
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, васпитач у дому ученика, стручни сарадник у школи, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)
2017-01-14 10:00:00
2017-01-15 18:00:00