Од драмске радионице до школске представе – Водич кроз креативни драмски процес

Од 25.02.2017 10:00 до 26.02.2017 18:00

Каталошки број: 813 ; Компетенцијa: K3 ; Приоритети: 2

Трајање: 2 данa ( 16 бодова )

Уколико школа сноси трошкове котизације, молимо вас да нам у пријави то назначите, као и да упишете потребне податке: ПИБ школе и имејл адресу на коју можемо послати предрачун.
Уколико учесник сам плаћа котизацију, уплату на име котизације за семинар "Од драмске радионице до школске представе – Водич кроз креативни драмски процес" у износу од:

3.000 дин (важи ЗА СВЕ УЧЕСНИКЕ)

извршити на текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

Рок за пријаву и уплату котизације је петак, 24. фебруар 2017. За учеснике који до овог рока не уплате котизацију, сматраћемо да су одустали од пријаве и присуствовања семинару.

Уплата котизације је обавезна за све учеснике, а број учесника по школи није ограничен.
prijava

Аутори мр Сунчица Милосављевић, позоришна редитељка и драмска педагошкиња, БАЗААРТ, Београд; Ивана Деспотовић, глумица и драмска педагошкиња, БАЗААРТ Београд
Реализатори Ивана Деспотовић, глумица и драмска педагошкиња, БАЗААРТ, Београд мср Марта Гајић, специјална педагошкиња и драмска едукаторка, BelTheatre и БАЗААРТ, Београд; мср Мина Саблић, драматуршкиња и драмска педагошкиња, БАЗААРТ, Београд ;мр Сунчица Милосављевић, позоришна редитељка и драмска педагошкиња, БАЗААРТ, Београд; мср Наташа Милојевић, професор биологије и драмска и плесна педагошкиња, БАЗААРТ, Београд; Анђелка Вулић, дипломирани политиколог међународних послова и драмска педагошкиња, омладинско позориште ПАТОС, Смедерево; Александар Елезовић, координатор и веб администратор, БАЗААРТ, Београд; Душан Штрбац, координатор програма, БАЗААРТ, Београд
Општи циљеви Оспособити наставнике да воде драмске активности у школи и креирају квалитетне школске представе, али и заинтересују и укључе шири круг ученика у драмско стваралаштво које омогућава активно, индивидуализовано учење и развија тоничку културу школе.
Специфични циљеви Оснажити наставнике да:овладају техникама креативне драме; Развијају драмске форме на часу и у ваннаставним активностима; Развијају школске представе; Укључе ученике у спонтано драмско стваралаштво и подстичу креативност, аутентичност, изражавање и самопоштовање и тиме целовит лични развој ученика; Активно укључе ученике у процес сазнавања и рефлексије, охрабре различите индивидуалне стилове учења и тиме омогуће боља образовна постигнућа; Кроз креативне активности граде однос поверења и поштовања са сваким појединачним учеником и са ученицима као групом, негују асертивну комуникацију и дух сарадње и солидарности међу ученицима; Развијају сараднички и инклузиван етос у школи и интензивнију сарадњу са средином.
Теме програма Креативни драмски процес; Модел радионица; Почетак процеса; Креативни драмски рад са личним материјалима; Обрада личних материјала; Основни елементи драме, креативност и елементи драмске ситуације; Драмска игра и анализа драмске структуре; Од приватног до сценског говора; лик као репрезент етичког принципа; сценска изражајност и важне одлике лика; Драмска прича 1; Драмска прича 2
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју, наставник у школи за образовање одраслих, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, васпитач у предшколској установи, васпитач у дому ученика , стручни сарaдник у предшколској установи, стручни сарадник у школи, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)
2017-02-25 10:00:00
2017-02-26 18:00:00