Методе наставе и учења

Почетак: 29.04.2017 10:00

Каталошки број: 411 ; Компетенцијa: K2 ; Приоритети: 1

Трајање: 1 дан ( 8 бодова )

Уколико установа сноси трошкове котизације, молимо вас да нам у пријави то назначите, као и да упишете потребне податке: ПИБ установе и имејл адресу на коју можемо послати предрачун.

Уколико учесник сам плаћа котизацију, уплату на име котизације за семинар "Методе наставе и учења" у износу од:

1.400 дин (важи ЗА СВЕ УЧЕСНИКЕ, а број пријављених учесника по школи НИЈЕ ОГРАНИЧЕН)

извршити на текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.
Рок за пријаву и уплату котизације је среда 26. април. За учеснике који до овог рока не уплате котизацију, сматраћемо да су одустали од пријаве и присуствовања семинару.
Уплата котизације је обавезна за све учеснике.
prijava

Аутори Марина Петровић, професор информатике, Педагошки факултет у Сомбору, Катедра за информатику и медије са методиком наставе информатике, Сомбор
Реализатори Марина Петровић, професор информатике, Педагошки факултет у Сомбору, Катедра за информатику и медије са методиком наставе информатике, Сомбор; Вања Јеремић, педагог, Основна школа „Анта Богићевић“, Лозница; Сандра Кнежевић, педагог, Прва економска школа, Београд; Душанка Маринковић, педагог, Основна школа „др Бошко Вребалов“, Меленци; Зорица Прокопић, професор рачунарства и информатике, Техничка школа, Лозница
Општи циљеви Јачање стручних компетенција наставника у поучавању и повећање квалитета наставе кроз рад са различитим методама наставе и наставним системима као и мотивација ученика за учење уз упознавање техника учења.
Специфични циљеви Систематизација знања о наставним методама, облицима и средствима за рад са ученицима; Упознавање наставника са карактеристикама традиционалног и савремених наставних система; Повећање квалитета наставе кроз упознавање са различитим методама наставе и начинима њихове примене; Мотивација наставника и ученика у процесу учења; Усвајање и примена модела активне наставе; Оспособљавање наставника да науче ученике да уче кроз упознавање ученика са различитим техникама учења.
Теме програма Наставне методе, облици, средства; Савремени наставни системи и методе наставе; Учење учења; Педагошка клима; Комуникацијске вештине; Мотивација за учење -примери добре праксе
Циљна група наставник предметне наставе – основна школа, стручни сарадник у школи, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник), наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју, наставник у школи за образовање одраслих, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, васпитач у предшколској установи, васпитач у дому ученика, стручни сарaдник у предшколској установи
Број учесника 30

2017-04-29 10:00:00