Школа отворена родитељима

Почетак: 13.01.2018 10:00

Каталошки број: 142 ; Компетенцијa: K4 ; Приоритети: 4

Трајање: један дан (8 бодова)

БРОЈ УЧЕСНИКА ЈЕ ПОПУЊЕН И НАКНАДНО ПРИЈАВЉИВАЊЕ НИЈЕ МОГУЋЕ!

У оквиру јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује семинар Школа отворена родитељима.

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара.

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

Аутори Зорица Поповић, професор разредне наставе, педагошки саветник, ОШ ,,Мома Станојловић'', Крагујевац; Неда Богојевић Прековић, дипломирани биолог-еколог, стручни сарадник за избор програма за стручно усавршавање запослених у образовању, Центар за стручно усавршавање запослених у образовању Крагујевац, Крагујевац
Реализатори Зорица Поповић, професор разредне наставе, педагошки саветник, ОШ ,,Мома Станојловић'', Крагујевац; Неда Богојевић Прековић, дипломирани биолог-еколог, стручни сарадник за избор програма за стручно усавршавање запослених у образовању, Центар за стручно усавршавање запослених у образовању Крагујевац, Крагујевац; Зорица Николић, дипломирани биолог, директор Центра за стручно усавршавање запослених у образовању Крагујевац, Крагујевац
Општи циљеви Креирање конструктивнијег и ефективнијег рада са родитељима; Унапређивање квалитета рада школе/установе подизањем нивоа компетенција наставника и васпитача; Подизање нивоа сарадње између школе/установе и родитеља.
Специфични циљеви Квалтетнија и константна комуникација са родитељима; Усклађивање васпитно–образовних функција и утицаја родитеља и школе/установе, обогаћивање метода, техника, поступака и вештина ефикасног рада са родитељима и децом; Да и наставници и родитељи буду мотивисани за сарадњу и заједничке акције на нивоу школе/установе; Већа партиципација родитеља у ,,школском животу деце'', јачање партнерског односа између родитеља и наставника/васпитача.
Теме програма Тумачење порука и васпитног стила; Начини комуникације и укључивања родитеља у живот школе; Тематски родитељски састанак; Израда сценариа на тему ,,Смислена улога родитеља у процесу образовања њихове деце''
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, васпитач у предшколској установи, медицинска сестра – васпитач, васпитач у дому ученика, стручни сарaдник у предшколској установи, стручни сарадник у школи, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)
Број учесника 30

2018-01-13 10:00:00