Функционална примена информационо-комуникационих технологија у настави

Почетак: 28.01.2018 10:00

Каталошки број: 470 ; Компетенцијa: K2 ; Приоритети: 3

Трајање: један дан (8 бодова)

БРОЈ УЧЕСНИКА ЈЕ ПОПУЊЕН И НАКНАДНО ПРИЈАВЉИВАЊЕ НИЈЕ МОГУЋЕ!

У оквиру јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује семинар Функционална примена информационо-комуникационих технологија у настави.

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара.

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

Аутори Сања Булат, наставник физике и хемије, ОШ „Бранислав Нушић“, Београд
Реализатори Сања Булат, наставник физике и хемије ОШ „Бранислав Нушић“, Београд; Александар Тодосијевић, наставник, ОШ „Бранко Радичевић“, Батајница
Општи циљеви Осавремењивање наставног процеса кроз оснаживање наставника за функционалну употребу савремених ИКТ у настави.
Специфични циљеви Оснаживање наставника за развој ученичких и личних компетенција, као и развијање вештина за 21. век; Упознавање наставника са могућностима које нуди ИКТ за осавремањавање наставе и повећање функционалности самог наставног процеса; Обучавање наставника да сами у складу са циљевима и исходима наставе, садржајима наставног програма, имплементирају ИКТ у свом наставном процесу; Обучавање наставника за конкретну употребу неких веб 2.0 алата.
Теме програма Компетенције; Шта је ИКТ?; Положај ИКТ у савременом образовању; Примери из праксе; Упознавање са конкретним алатима
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета

2018-01-28 10:00:00
2018-01-28 18:00:00