Управљање емоцијама у раду са децом/ученицима

Од 10.12.2016 10:00 до 11.12.2016 18:00

Каталошки број: 138 ; Компетенцијa: K4 ; Приоритети: 4

Трајање: 2 дана ( 16 бодова )

Семинар организујемо за запослене у ПУ "Наша радост" из Смедерева, па пријављивање није могуће.

Аутори Смиљана Грујић, психолог-психотерапеут, Група за заштиту од насиља и дискриминације; Софија Пајић, психолог, докторанд на Економском факултету у Амстердаму
Реализатори Смиљана Грујић, психолог-психотерапеут, Група за заштиту од насиља и дискриминације; Мирјана Тркуља, психолог-психотерапеут, пензионер; Софија Пајић, психолог, докторанд Економског факултета у Амстердаму; Слободанка Алексић, психолог, Основна школа Шабац
Општи циљеви Развијање компетенција запослених у образовању за примену програма саосећајне комуникације и техника за управљање емоцијама.
Специфични циљеви Упознавање различитим осећањима и потребама које су основи осећања; Препознавање и изражавање осећања и потреба; Упознавање са емоцијом беса и начин управљања бесом; Развијање вештина саосећајног слушања.
Теме програма Природа емоција; Разликовање процене од чињеница; Изражавање осећања; Потребе у основи осећања; Емоција беса; Управљње емоцијом туге и страхом; Управљање емоцијама - примери
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа, наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју, наставник у школи за образовање одраслих, наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне), наставник изборних и факултативних предмета, васпитач у предшколској установи, медицинска сестра – васпитач, васпитач у дому ученика, стручни сарaдник у предшколској установи, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)
Број учесника 30
Трајање два дана (16 бодова)