Радионица пројекта: „Свемир-следећа граница у људском истраживању“

Од 10.10.2024 19:00 до 10.10.2024 22:00

Категорије: Радионице

Светска недеља свемира се обележава сваке године од 4. до 10. октобра. Симболично, она почиње на дан када је лансиран Спутњик, а завршава се на дан када је на снагу ступио Споразим о свемиру. Реч је о међународној манифестацији у којој се афирмишу достигнућа науке и технологије и њихов допринос побољшању и развоју људског живота. У обележавању овог датума учествују свемирске агенције, авио компаније, школе, планетаријуми, музеји, астрономска друштва и друге заинтересоване институције широм света, а овог октобра свој посебан допринос пружиће Центар за промоцију науке и Министарство науке, технолошког развоја и иновација.

И у Регионалном центру Смедерево, у четвртак, 10. октобра 2024. године, у склопу Светске недеље свемира, реализоваће се радионица пројекта: „Свемир-следећа граница у људском истраживању“, тачније активности пројекта биће подељене у две целине као и места активности. Предавачи ће одржати први део у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Смедереву са почетком од 19:00 часова, где ће предавачи учеснике(ученике) упознати са величином свемира, Сунчевог система, Земљом, Месецом и кометама (Халијева комета и C-2023A3). Друга активност ће се одржати на Дунавском кеју са почетком у 20:00, где ће учесници имати прилику да посматрају звездано небо уз помоћ телескопа, двогледа и
апликацијом "Stellarium".

Циљеви радионице: Истраживање свемира може помоћи да боље разумемо потенцијалну опасност из универзума. Упознаћемо се боље са Сунчевим системом, Месецом и кометама.

Свемирска истраживања су једна од највећих модерних авантура човечанства.

2024-10-10 19:00:00
2024-10-10 22:00:00